نمایش 1–10 از 38 نتیجه

نمایش 9 24 36

پیراهن زنانه یک لباس یک تکه است که از یک تکه بالا و یک دامن متصل تشکیل شده است. اعتقاد بر این است که قدیمی ترین لباس در مصر باستان پوشیده شده است.
امروزه مدل های مختلفی از پیراهن زنانه و پیراهن دخترانه وجود دارد – از لباس مجلسی رسمی گرفته تا سارافون های غیررسمی. پیراهن ها در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف وجود دارد. برخی از سبک های پیراهن محبوب امروزه عبارتند از: پیراهن ماکسی، پیراهن آستین دار، پیراهن کوتاه، پیراهن چین دار و کلوش و…
۵ نوع پیراهن زنانه
با انواع مختلف پیراهن‌های موجود، گزینه‌هایی وجود دارد که هر تیپ بدنی را برجسته می‌کنند و مناسب هر موقعیتی هستند:
سارافون: اصطلاح سارافون در دهه ۱۹۴۰ ابداع شد. با این حال، این سبک لباس در طول دهه ۱۹۵۰ رایج شد. سارافون‌ها لباس‌های غیررسمی هستند که با یقه‌های باز و پارچه‌های سبک مانند پارچه نخی دوخته می‌شوند. طرح‌ها و برش‌های گلدار نیز در سارافون‌ها رایج است. سارافون‌ها معمولاً بدون آستین و گشاد هستند – که آن‌ها را به یک لباس ایده‌آل برای هوای گرم تبدیل می‌کند – و در طول‌های مختلفی از جمله لباس‌های کوتاه، لباس‌های میدی و لباس‌های روکش دار وجود دارند.
پیراهن کتی یا بلیزر: برای یک تیپ شیک تجاری، این سبک لباس شبیه تلاقی بین پیراهن و ژاکت یا کت است. این بلیزر که در اصل یک لباس برای مردان بود تا اینکه طراح آندره کورژزیت اولین بار در سال ۱۹۶۴ آنرا ایجاد و به کمد لباس زنان اضافه کرد.
کوکتل: لباس کوکتل یا لباس مهمانی، یک سبک لباس نیمه رسمی است که تا زانو یا تا زیر زانو می‌افتد. همانطور که از نام آن پیداست، لباس های کوکتل برای مهمانی های معمولی شما عالی هستند، اگرچه همه کاره هستند. در سال ۱۹۲۶، کوکو شانل یک لباس مشکی کوچک را طراحی کرد و این لباس نمادین و در عین حال ساده را به یک لباس اصلی کمد و لباس کوکتل تبدیل کرد.
پیراهن مجلسی: به عنوان لباس شب نیز شناخته می شود. پیراهن مجلسی رنانه یک پیراهن رسمی با دامن بلند است. طرح‌ها و پارچه‌های مورد استفاده برای این لباس‌ها پیچیده‌تر و اغلب گران‌تر هستند و از پارچه ابریشمی، توری، ابریشم و ساتن استفاده می‌کنند. لباس‌های مجلسی اغلب با دست دوخته می‌شوند و جزئیات مهره‌ای، پولک یا توری دارند. مهمانان عروسی اغلب پبراهن‌های مجلسی می‌پوشند. معمولا لباس‌های شب رسمی، لباس‌های بلندی هستند که برای پوشیدن در مجالس رسمی/خاص مناسب هستند.
در ابتدایی ترین شکل خود، پیراهن زنانه و پیراهن دخترانه از چهار قسمت اصلی تشکیل شده اند که به هم دوخته می شوند:

آستین/بند: انواع پیراهن زنانه و دخترانه می توانند آستین بلند، آستین کوتاه یا بدون آستین و دکلته باشند. از نقطه نظر عملکردی، آستین ها بازوهای شما را می پوشانند و از بدنه لباس حمایت می کنند. از نظر سبک، آستین ها متفاوت هستند و نقش مهمی در شکل دادن به ظاهر کلی لباس دارند. به عنوان مثال، آستین بندی معمولا برای لباس های تابستانی استفاده می شود و تکه های پارچه باریک و بنددار، گردن بیشتری را در معرض دید قرار می دهد که می تواند به خنک تر نگه داشتن فرد کمک کند.

نیم تنه: اندام یک پیراهن خط یقه و نیم تنه را مشخص می کند. برش‌ها و استایل‌های مختلف بدنه را تشکیل می‌دهند، از بالاتنه یقه V گرفته تا یقه بلند. بیشتر بدنه ها برای برجسته کردن سینه و کمر ساخته شده اند.

خط کمر: خط کمر یک درز افقی است که بالاتنه و دامن پیراهن را به هم وصل می کند.

دامن: دامن پیراهن هر چیزی است که از کمر تا خط پاچه می افتد. دامن‌ها می‌توانند بلند، کوتاه یا به اندازه متوسط و می‌توانند گشاد یا متناسب باشند.

پیراهن عقد:
امروزه اکثر عروس‌خانم‌ها به دنبال لباس عقد محضری پوشیده برای مناسبت عقد هستند البته همانطور که در بالا گفتیم این موضوع وابسته به عقاید و سنت ها است که انتخاب بسیار جذاب و دوست داشتنی است و به عروس‌هایی که بسیار طرفدار لباس های پوشیده و با حجاب هستند مناسب است.مانند کت‌وشلوار سفید، کت‌ودامن عقد و…
شما میتوانید طبق سلیقه خودتان رنگ مورد نظر و طرح مورد نظر خود را از بین تنوع بی نظیر پیراهن های اچ جی انتخاب و خریداری کنید .